Incy Wincy Designs challenge- Friends


Today we have another challenge for you at Incy Wincy Designs and the theme is “friends”. Our sponsors are Fantastic Ribbon and Mayzy Art Stamps and all the DT members got fabulous Mayzy Art digistamp to work with. So I took Bibi Ballons image and I made a sentiment as well. I made a box card for the first time. So this is grate to but something inside that is just for a friend. The image is colored with copic and promarkers and the paper inside is possible to take away and write something inside.

Täna on meil taas uus väljakutse Incy Wincy Designs blogis ja teemaks on sõbrad. Meie sponsoriteks on sellel nädalal Mayzy Art Stamps ja Fantastic Ribbon. Iga disainer sai kasutada 1 Mayzy Art digitempli ja mina valisin Bibi õhupallidega. Lisaks tegin juurde teksti, et see kõik ikka sobiks teemasse ja tekstil on kirjas “Ma lendan sinuga”. Tegin ka esimest korda karp-kaardi ehk siis boc card, mille sisse on hea peitu panna ka väikene üllatus. Digitempel on värvitud copic ja promarkeritega ning lisaks on sees leht, mida on võimalik eemaldada, et kirjutada sisse ka soovitud tekst.

Advertisements

1 kommentaar (+add yours?)

  1. Kerttu
    sept. 29, 2012 @ 12:42:33

    Väga ilus kaaart rõõmsates värvides:) Tegin eelmised jõulud paar sellist kaart. Väikene kingitus sisse ja oli nii kaart kui kinkepakend ühes:)

    Vasta

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: