Köites kokku vol 1.

Otsustasin osa võtta köitmise konkursist Köites kokku. Seda juba sellel põhjusel, et tehtud tööd pidid olema köidetud vähemalt kahes erinevas tehnikas ning seetõttu tuli lõpuks end käsile võtta ja ammu plaanitud teine köitmisviis juurde õppida. Ei teagi täpselt, mis selle köitmise nimetus on, aga vististi võib seda nimetada raamatuköiteks. Ja kuna ma ei leidnud enam Youtubeist seda köitmisõpetust üles, mida tahtsin õppida, siis otsisin Anni hobileheküljelt märkmiku köitmise õpetuse  ning selle järgi köitsin ühe proovitöö ja teisest märkmikust nüüd lähemalt.

…kui midagi kõigest hingest ihaldad,

saad selle.

See võib nõuda kannatust, ränka tööd,

rasket võitlust ja palju aega,

aga sa saad selle.

Säärane usk

on iga kordamineku eeldus,

olgu kunstis

või mujal.

(Margo Jones 1913-1955)

 

Esimese tööna esitan konkursile märkmiku, mille idee oli ammu olemas, kuid teostuses ei osanud midagi ette võtta. Tänu sellel köitekonkursile leidis idee võimaluse teostuseks. Kuna märkmik sai köidetud kokku nagu raamat, oli see ideaalne variant teha märkmikust minu scrapbookingu sketšide ja ideede/nippide kogumik. Märkmikusse kogun oma lemmiksketšid välismaa blogidest ning ka minu enda loodud sketše on juba kolm. Ja loomulikult ka head ideed, mida võib välismaablogidest leida või ka endal tekkida, sest alati pole võimalik koheselt oma ideid teostada ja hiljem on kahjuks need juba ununenud. Seega saab sellest märkmikust üks suur ja hea ideede kogumik 😀

Välimuselt on märkmik lihtne ja tagasihoidlik, kuid sisemus hoopis mitmekülgne ja erinev. Just nii nagu mulle meeldib, et asjadel oleks oma kindel koht ja välimus, kuid samas loomingut tehes võimalikult mitmekülgne ja sassis, et erinevad ideed saaksid omavahel põimuda. Loodan, et sellega suudabki see väike abiline mind paljuski inspireerida.

Märkmiku mõõtmed: 21×15,4 cm, paksus 1,5 cm, lehtede arv 100.

Kasutatud materjal: Kaanel kasutatud kahte sorti paberit- käsitööpaber (looduslik) ning lillelise tekstuuriga paber (mittelooduslik). Lisadetailina lilleline pael (puuvillane) . Siselehtedena kasutusel 80 g. valged ja kollased lehed. Värvid vahelduvad 10 lehe järel. Lisadetailina on siselehed säbruliste äärtega ehk siis lõigatud mustriliste kääridega. Tiitellehed ja kaanelehed on kollakas marmoritoonis paberist.

Ja nüüd edasi pildid. Oma helerohelise värvi tõttu oli märkmiku otsevaates väga keeruline pildistada, sest paberi ilus tekstuur ei tulnud niimoodi välja, samas kui kasutasin mõnda muud varianti, siis läksid paigast värvid, mida töötlusega oli jälle meeletult raske taastada. Nii tegingi kaks esikaane pilti, et üks annab aimu värvidest ja teine näitab ka paberi imelist mustrit, mis kuulub minu lemmikpaberite hulka.

Tagakaanel kasutasin oma teist lemmikpaberit- käsitööpaberit, mis veidike kiuline, krobeline, kuid samas ka pehme.

Ja nüüd see osa, mis on vahvalt mitmekülgne. Idee oli teha lehtede ääred säbrulised ja nii ma kasutasingi mustrilis kääre. Märkmik koosneb vaheldumisi kollaste ja valgete lehtede blokkidest. Tiitelleht ja kaaneleht on kollakas toonis marmoriseeritud paber. Ning siis mõned näited sisust. Märkmikus on kokku 100 lehte, kuid hetkel täidetud osa on umbes veerand sellest. Ülejäänud osa ootab veel oma ideid. Lisaks sketšidele on iga sketši juurde kirja pandud ka ideed ja mõningal juhul, kui on võimalik miniatuurselt  näide teha, siis olen kasutanud ka seda varianti.

4 kommentaari (+add yours?)

 1. Anni
  veebr. 21, 2011 @ 11:03:36

  Mõnus asjalik märkmik!

  Vasta

 2. Tatiku
  veebr. 21, 2011 @ 19:50:42

  Väga tubli raamat j kasulik!!!

  Vasta

 3. kaiahobid
  veebr. 22, 2011 @ 20:12:53

  Tänan Teid!

  Vasta

 4. Trackback: Kaia vol.1. | Köites kokku

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: